apelacja VCa 1206/13 z 2013 r. w sprawie o czynsz - Spółdzielnia Przy Metrze; Zbigniew Sarata wraz z sąsiadami walczą z nierzetelnym rozliczeniem budowy, bezzasadnie wysokimi czynszami i odzyskanie własności

Przejdź do treści

apelacja VCa 1206/13 z 2013 r. w sprawie o czynsz

Moj adwokat napisał apelację od wyroku, która została złożona, a akta przesłane do sądu okręgowego .  Ja natomiast postanowiłem wylać żółć i zainteresować sąd okręgowy tym, co wyprawia sędzia z sądu rejonowego. Pierwsze zażalenie było oczywiście spisane na straty. Natomiast zażalenie na odrzucenie zażalenia powinno trafić do sądu okręgowego. Sąd okręgowy szybciutko odpisał, że pienię się bez sensu.

Z urzędu dzielnicy uzyskałem natomiast potwierdzenie, że dom nie jest wcale własnością spółdzielni, ale miasta stołecznego. Domagałem się zatem odrzucenia pozwu, bo spółdzielnia nie miała umowy z właścicielem na administrowanie budynkiem. Złożyłem zatem wniosek dowodowy.

Sąd okręgowy miał już jednak wyrok gotowy i mój wniosek przemilczał. Sprawa trafia do ponownego rozpatrzenia pod pozorem, że nie wiadomo czy mam płacić sam, czy na spółkę z żoną. Poniiważ sąd nie pochylił się nad meritum sprawy poprosiłem adwokata, żeby napisał zażalenie. Bardzo niechętnie, ale się zgodził. Po paru miesiącach Sąd Najwyższy oddalił wniosek.


Ciąg dalszy jest tutaj.


Materiały do pobrania:
 tekst apelacji [1MB]
 odpowiedź powódki na apelacę [1MB]
 zażalenie [1 MB]

 odpowiedź SO na zażalenie [1MB]
 mójwniosek dowodowy [1MB]
 informacja o własności gruntu i budynku [1MB]
 wyrok [35 MB]
 zażalenie do Sądu Najwyższego [1MB]

 postanowienie SN [1MB]


Wróć do spisu treści