apelacja VCa 1206/13 z 2013 r. w sprawie o czynsz - Spółdzielnia Przy Metrze; Zbigniew Sarata wraz z sąsiadami walczą z nierzetelnym rozliczeniem budowy, bezzasadnie wysokimi czynszami i odzyskanie własności

Przejdź do treści

apelacja VCa 1206/13 z 2013 r. w sprawie o czynsz

Moj adwokat napisał apelację od wyroku, która została złożona, a akta przesłane do sądu okręgowego .  Ja natomiast postanowiłem wylać żółć i zainteresować sąd okręgowy tym, co wyprawia sędzia z sądu rejonowego. Pierwsze zażalenie było oczywiście spisane na straty. Natomiast zażalenie na odrzucenie zażalenia powinno trafić do sądu okręgowego. Sąd okręgowy szybciutko odpisał, że pienię się bez sensu.

Z urzędu dzielnicy uzyskałem natomiast potwierdzenie, że dom nie jest wcale własnością spółdzielni, ale miasta stołecznego. Domagałem się zatem odrzucenia pozwu, bo spółdzielnia nie miała umowy z właścicielem na administrowanie budynkiem. Złożyłem zatem wniosek dowodowy.

Sąd okręgowy miał już jednak wyrok gotowy i mój wniosek przemilczał. Sprawa trafia do ponownego rozpatrzenia pod pozorem, że nie wiadomo czy mam płacić sam, czy na spółkę z żoną. Poniiważ sąd nie pochylił się nad meritum sprawy poprosiłem adwokata, żeby napisał zażalenie. Bardzo niechętnie, ale się zgodził.
Ciąg dalszy jest tutaj.


Materiały do pobrania:
tekst apelacji [1MB]
odpowiedź powódki na apelacę [1MB]
zażalenie [1 MB]

odpowiedź SO na zażalenie [1MB]
mójwniosek dowodowy [1MB]
informacja o własności gruntu i budynku [1MB]
wyrok [35 MB]
zażalenie do Sądu Najwyższego [1MB]

Wróć do spisu treści