II C 3156/17 z Lublina - Spółdzielnia Przy Metrze; Zbigniew Sarata wraz z sąsiadami walczą z nierzetelnym rozliczeniem budowy, bezzasadnie wysokimi czynszami i odzyskanie własności

Przejdź do treści

II C 3156/17 z Lublina

Spółdzielnia ma już gotowy szablon do nakazu zapłaty. Ja też mam gotowy szablon do sprzeciwu od nakazu zapłaty. Metodą copy/paste procesujemy się zaciekle. Tym razem była nowość. Spółdzielnia wysłała wniosek do elektronicznego sądu w Lublinie.

Trochę się zastanawiałem, czy wysłać sprzciw podpisany kwalifikowanym certyfikatem. Doszedłem jednak do wniosku, że będzie z tego wiecej kłopotu, niz pożytku. Wysłąłem pocztą tradycyjną. Było prawie równie szybko. To znaczy sąd szybciutko stwierdził, że sprzeciw jest skuteczny i przekazał sprawę II Wydziałowi Cywilnemu Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa. I na tym nowości sie skończyły.

3 października 2018 odbyła się pierwsza rozprawa w SR. Złożłem papiery, coś gadałem, ale sąd zapisał skrótowo. Zapowiedziałem złożenie uzupełnienia protokołu. Przedstawiciel spółdzielni zaś dostał 3 tygodnie na ustosunkowanie sie do moich papierów.

2 września 2019 odebrałem w sądzie opinię. 3 września 2019 natomiast na poczcie odebrałem odpowiedź spółdzielni na mój sprzeciw od nakazu zapłaty. A sprzeciw napisałem 7 kwietnia 2017 - przeszło 2 lata wcześniej! Z uwagami pełnomocnika spółdzielni było już lepiej. Odebrałem w sądzie 19 listopada 2019.

Przez czas jakiś bardzo się cieszyłem. Do czasu, aż sąd zwrócił się do innego biegłego o wydanie nowej opinii. Takiej lakonicznej opinii jeszcze nie widziałem. Potem sąd przyznał biegłym wynagrodzenia stosownie do objetości opinii. Spółdzielnia złożyła skargę na wynagrodzenie biegłej gabrieli Rudnickie, sąd nakazał sprawdzenie zasadności skargi. Wprawdzie referendarz nie znalazł podstaw, ale sędzia sprawozdawca poszedł spółdzielni na rękę i wynagrodzenie znacznie obniżył. Na wszelki wypadek napisałem skarge na obniżenie.


W kwietniu 2021 przyszło z sądu pismo spółdzielni ze stycznia 2021. Następnie rozprawa na której biegły nie wiedział o co chodzi. Potem publikacja i moja apelacja. Ciag dalszypod sygnaturą V Ca 2921/21 jest tutaj.


Ale to nie koniec. W maju 2024 Sąd Rejonowy się obudził i przysłał postanowienie w sprawie kosztów.

Do pobrania
 Nakaz zapłaty [1 MB]
 Sprzeciw od nakazu zapłaty [1 MB]
 Złożone przeze mnie na rozprawie papiery [10 MB]
 Protokół pierwszej rozprawy [1 MB]
 Moje uzupełnienie protokołu [1 MB]
 Opinia biegłej Gabrieli Rudnickiej [44 MB]
 Załączniki do opinii [12 MB]
 Odpowiedź na sprzeciw [1 MB]
 Moje uwagi do opinii [1 MB]
 Uwagi pełnomocnika spółdzielni do opinii [1 MB]

 Zlecenie dla nowego biegłego [1 MB]

następna strona
Wróć do spisu treści