Innym (bardziej zaradnym) się udaje - Spółdzielnia Przy Metrze; Zbigniew Sarata wraz z sąsiadami walczą z nierzetelnym rozliczeniem budowy, bezzasadnie wysokimi czynszami i odzyskanie własności

Przejdź do treści

Innym (bardziej zaradnym) się udaje

Pod koniec maja 2021 dotarła do mnie informacja o tym, że spółdzielnia Migdałowa-II wykupiła od miasta grunt pod budynkiem Migdałowa 10 w kształcie litery U. Dołączam stosowną uchwałę, jej projekt i wyniki głosowania. Tamci spółdzielcy zapłacili około 166 zł/m2 gruntu i MAJĄ WŁASNOŚĆ. Można? Można!

Natomiast SM Przy Metrze marnotrawiąc pieniądze swoich członków procesuje się z miastem od 2008 roku o wysokość czynszu dzierżawnego. Miesiąc temu spółdzielnia prawomocnie przegrała proces z własnego powództwa o zastępcze oświadczenie woli w sprawie ustanowienia użytkowania wieczystego. Miasto zarzuciło powództwu spółdzielni przedawnienie roszczeń.

Swoją drogą ciekawi mnie pod naciskiem jakich środków urzednicy miejscy po 20 latach ustąpili. Bo to zaledwie jeden budynek z 700! Pozostałym ta sztuka sie nie udała.

Do pobrania:
 Projekt uchwały [1 MB]
 Tekst uchwały [1 MB]
 Jak radni głosowali [1 MB]

Wróć do spisu treści