II C 2534/20 po apelacji V Ca 275/19 - Spółdzielnia Przy Metrze; Zbigniew Sarata wraz z sąsiadami walczą z nierzetelnym rozliczeniem budowy, bezzasadnie wysokimi czynszami i odzyskanie własności

Przejdź do treści

II C 2534/20 po apelacji V Ca 275/19

Powtórka z rozrywki zaczęła się od zarządzenia dotyczącego podjecia dalszych czynności po wyroku apelacyjnym. Sędzia, który poprzednio prowadził sprawę w Sądzie Rejonowym kompletnie zignorował zalecenia Sądu Okregowego i postanowił po raz kolejny sprawdzic, czy spółdzielnia naliczała opłaty według własnych uchwał. SO zalecił też rozważenie skutków nieprawomocnego rozstrzygnięcia sprawy 33/19. Ale sędzia postanowił inaczej - poczeka na wyrok pawomocny.

W kwietniu odebrałem opinię bigłego Wiesława Zwolińskiego. Po wycofanu się Krzysztofa Nadera teraz jest on ulubieńcem spółdzielni i podlicza tak, aby spółdzielnię zadowolić. We wrześniu przyszła opinia uzupełniająca. Na początku maja odbyła się ostatnia rozprawa. Po dwóch tygodniach ogłoszenie wyroku. Kropka w kropkę jak za pierwszym razem. Stanowisko SO zostało zignrowane. Uzasadnienie wyroku za to pokazało się w portalu sądowym zanim portal zarejestrował mój wniosek o uzasadnienie. Druga apelacja jest tutaj.

Do pobrania:

Wróć do spisu treści