I C 350/21 - pozew z końca 2020 roku - Spółdzielnia Przy Metrze; Zbigniew Sarata wraz z sąsiadami walczą z nierzetelnym rozliczeniem budowy, bezzasadnie wysokimi czynszami i odzyskanie własności

Przejdź do treści

I C 350/21 - pozew z końca 2020 roku

W styczniu 2021 poczta przysłała mi kolejny nakaz zapłaty o sygnaturze II Nc 8295/20. Oczywiście napisałem sprzeciw. Spółdzielnia odpowiedziała na mój sprzeciw powołujac się na inne wygrane sprawy. Sąd w sierpniu wyznaczył rozprawę zdalną na 6 października 2021. Dwa dni przed rozprawą nadeszło pismo ze spółdzielni.

Na zdalnej rozprawie zostałęm postawiony do pionu. Żadnych kłopotliwych pytań. No to napisałem uzupełnienie protokołu i wysłałem dodatkowe pismo procesowe. Mój wniosek o sprostowanie protokołu został odrzucony. A dalej jak zwykle - biegły sprawdzi czy spółdzielnia nalicza czynsz zgodnie ze swoimi uchałami.

Pan biegły był uprzejmy wysłać do mnie informację jakich dokumentów zażąda od spółdzielni. Nawet do niego zadzwiniłem, żeby sprostować fałszywe założenie - nie jestem właścicielem budynku. Na wszlki wypadek opisałem moją rozmowę z biegłym. Potem przyszły zawiadomienia, które również publikuję. Opinię biegłego odebrałem na poczcie 31 marca 2022.

Referendarz przyznał biegłemu wynagrodzenie. Potem sprostował oczywistą pomyłkę w sygnaturze. Ja napisałem zażalenie na postanowienie referendarza. W miedzyczasie dostałem opinię i wysłałem swoje uwagi. Moja skarga na postanowienie referendarza została oddalona. Napisałem zatem wniosek o uzasadnienie postanowienia.

3 listopada 2022 nastąpiłą zmiana sędziego. W portalu sądowym zaś informacja "Rozstrzygnięcie: przekazano w związku z § 77 ust. 2 regulaminu". Nowa sygnatura: II C 3714/22.


Do pobrania:

Wróć do spisu treści