niemożność założenia księgi wieczystej - Spółdzielnia Przy Metrze; Zbigniew Sarata wraz z sąsiadami walczą z nierzetelnym rozliczeniem budowy, bezzasadnie wysokimi czynszami i odzyskanie własności

Przejdź do treści

niemożność założenia księgi wieczystej

Rok po zakończeniu budowy spółdzielnia mieszkaniowa zdecydowała się dać mi "przydział domu jednorodzinnego na warunkach własnościowych". Konstrukcja to trochę dziwna bo ustawa przewiduje budowę domów w celu przeniesienia własności, nie utrzymywanie stanu "spółdzielczego".

Późną jesienią 2013 dowiedziałem się od jednego z sąsiadów, że założenie księgi wieczystej jest bardzo proste. Należy odebrać ze spółdzielni zaświadczenie, wypełnić parę druków i złożyć to wszystko wgmachu hipoteki przy Al. Solidarności.

Zaświadczenie ze spółdzielni dostałem po paru dniach. W hipotece powiedzino mi jednak, że dostanę odmowę ze względu na nieuregulowany stan prawny gruntu.

Napisałem zatem po raz kolejny do spółdzielni i o dziwo w styczniu 2014 roku doczekałem sie odpowiedzi. Sprawa oczywiście dalej się nie posunęła.

Materiały do pobrania:

Przydział domu [1 MB]

Zaświadczenie ze spółdzielni [1 MB]
Moje pismo w sprawie księgi wieczystej [1 MB]
Odpowiedź ze spółdzielni [7 MB]
Uchwała 7 sędziów Sądu Najwyższego III CZP 104/12 [1 MB]Wróć do spisu treści