Członkowie SM Przy Metrze przeciwko mnie - sm.sarata.pl - Spółdzielnia Przy Metrze; Zbigniew Sarata wraz z sąsiadami walczą z nierzetelnym rozliczeniem budowy, bezzasadnie wysokimi czynszami i odzyskanie własności

Znajdź
Idź do spisu treści

Menu główne:

Członkowie SM Przy Metrze przeciwko mnie

Opublikowany przez Zbigniew Sarata w nowości · 10/10/2015 07:46:19
Tags: spółdzielnawalnewniosekuchwała

Właśnie zakończyło się walne zgromadzenie SM Przy Metrze. Jako ostatni punkt dyskutowany był projekt uchwały zobowiązującej zarząd do załatwienia użytkowania wieczystego dla nieruchomości na której posadowiony jed dom w którym mieszkam. Specjalną prezentacje przygotował prezes Janas. Opowiadał jak to zarząd dwoił się i troił przez ostatnie lata, żeby korzystnie załatwiać nasze interesy. Jak to miasto stawało okoniem i przegrywało proces za procesem w sprawie o czynsz dzierżawny. Jakie to byłoby dla nas jednak szkodliwe przekształcenie dzierżawy w użytkowanie wieczyste.

Potem była dyskusja. Większość osób była przeciwna ze względu na załatwianie partykularnych interesów wąskiej grupy osób. A ja przytaczając artykuły i wyroki sądowe negujące przydział - liznąłem jedynie wiedzy internetowej. Przydział jest zdaniem większości mówców przydziałem niepodważalnym i basta. A w ogólne to zobowiązywanie zarządu jest niedopuszczalne, możliwe byłoby, co najwyżej wnioskowanie. Najgłośniej przeciwko uchwale gardłowała pani także mieszkająca w budynku, którego właścicielem jest teraz miasto stołeczne Warszawa - prawniczka z 40 letnim stażem. Czy ktoś to rozumie?

Wynik głosowania 4 do 23 do za przyjęciem uchwały. Jak się łatwo domyślić znalazłem się w tej czwórce. Krótko mówiąc uchwała nie została podjęta.

Do pobrania:
Protokół Walnego Zgromadzenia [4 MB]
Fragment protokołu [1 MB]Bookmark and Share

Brak komentarzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego