...lub czasopisma? - sm.sarata.pl - Spółdzielnia Przy Metrze; Zbigniew Sarata wraz z sąsiadami walczą z nierzetelnym rozliczeniem budowy, bezzasadnie wysokimi czynszami i odzyskanie własności

Znajdź
Idź do spisu treści

Menu główne:

...lub czasopisma?

Opublikowany przez Zbigniew Sarata w prawo · 18/3/2015 09:23:32
Tags: prawosejmustawa

Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych z 15 grudnia 2000 (Art. 6 ust. 3) nie daje spółdzielni podstaw do tworzenia funduszu remontowego, jeżeli budynek nie stanowi mienia spółdzielni:
Spółdzielnia tworzy fundusz na remonty zasobów mieszkaniowych. Odpisy na ten fundusz obciążają koszty gospodarki zasobami mieszkaniowymi stanowiącymi mienie spółdzielni..

W 2007 roku ustawa została zmieniona. Między innymi lekkiej modyfikacji uległ Art. 6 ust. 3. Mianowicie zniknęły słowa
stanowiącymi mienie spółdzielni. Zaniepokojony wystąpiłem do Sejmu RP w trybie dostępu do informacji publicznej o wskazanie w jakim celu i jakich okolicznościach została ta zmiana wprowadzona.

Wkrótce skontaktowało się ze mną biuro sejmowego archiwum i zaproponowało udostępnienie nagrań komisji, która pracowała nad zmianą ustawy. Dostałem kilka godzin nagrań. Już w drugiej paczce wyłowiłem interesujący mnie moment. Niestety, wszystkie moje teorie spiskowe okazały się nieprawdziwe. Na szczęście zmiana nie oznaczała tworzenia funduszu remontowego dla dowolnego nienależącego do spółdzielni budynku. Chodziło o uproszczenie przepisu, który powinien dotyczyć mienia spółdzielni, mienia jej członków i odrębnej własności mienia osób niebędących członkami.

Tyle opisu intencji posłów. Mam nadzieję, że zmieniona ustawa będzie stosowana zgodnie z intencją jej twórców.

Można posłuchać od ósmej minuty:
dyskusja nad treścią art. 6 ust. 3 [42 MB]

Gdyby komuś było mało - może posłuchać innych nagrań. Jednak ostrzegam. Znajomość kulis stanowienia prawa z pewnością nie będzie skłaniać do jego szanowania. Gdybyście mimo ostrzeżenia wysłuchali nagrania i znaleźli tam coś interesującego - proszę dajcie mi znać.

nagranie 1 [44 MB]
nagranie 2 [44 MB]
nagranie 4 [45 MB]
nagranie 5 [20 MB]
nagranie 6 [44 MB]
nagranie 7 [45 MB]
nagranie 8 [39 MB]
nagranie 9 [44 MB]
nagranie 10 [44 MB]
nagranie 11 [23 MB]


Bookmark and Share

Brak komentarzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego