inicjacja rejestru modyfikacji strony internetowej - sm.sarata.pl - Spółdzielnia Przy Metrze; Zbigniew Sarata wraz z sąsiadami walczą z nierzetelnym rozliczeniem budowy, bezzasadnie wysokimi czynszami i odzyskanie własności

Znajdź
Idź do spisu treści

Menu główne:

inicjacja rejestru modyfikacji strony internetowej

Opublikowany przez Zbigniew Sarata w nowości · 31/12/2014 17:00:12
Tags: blogRSSinicjacjakomunikaty

Właśnie dodałem do strony http://sm.sarata.pl rejestr modyfikacji oraz innych wydarzeń.

Osoby zainteresowane powiadomieniami mogą dodać do swojeg klienta pocztowego źródłao danych RSS wpisując adres http://sm.sarata.pl/blog/x5feed.xml.

W praktyce może to wyglądać nastepująco:

Opis instalacji kanału RSS dla programu Outlook

  • Prawym klawiszem myszt trzeba kliknąc na kanał RSS w programie Outlook i wybrać pozycję "Dodaj nowe źródło danych RSS..."

     

  • W nowo otwarte okno dialogowe należy wpisać podany wcześniej adres:

     

  • Po chwili pojawią się wiadomości kanału RSS

     

To wszystko. Nowe wiadomości będą się pojawiały automatycznie.

Opis instalacji kanału RSS dla Outlook Express

Fabryczna wersja Outlook Express nie umożliwia odczytu kanałów RSS. W Internecie znalazłem jednak wtyczkę, która tę funkcjonalność zapewnia. Przed instalacja wtyczki trzeba sie upewnić, że w komputerze jest zainstalowany Java Runtime Environment. Najnowszą wersje można pobrać z https://www.java.com/pl/download/. Uwaga! Starsze wersje systemu operacyjnego nie akceptują Java RE 8. Trzeba się zadowolić wersją 7 do pobrania z http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/java-se-jre-7-download-432155.html.
Po zainstalowaniu Java RE trzeba pobrać nntprss ze strony http://sourceforge.net/projects/nntprss/. Pobrane archiwum trzeba rozpakować, a katalog "nntprss" z zawartością zapisać na dysku na przykład w katalogu "C:\Program Files". Trzeba uruchomić plik "nntprss.exe" i w autostarcie utworzyć do niego link (Menu Start, Wszystkie programy, Autostart i prawym klawiszem myszy - Eksploruj). Ikona programu nntprss pojawi się na pasku zadań po prawej stronie (|n).


Naciskamy tę ikonę prawym klawiszem i wybieramy "Properties". Zostanie otwarty w przeglądarce konfigurator RSS. Ponieważ domyślnie zdefiniowanych jest wiele kanałów, które zapewnie nie okażą się interesujące proponuję je wszystkie usunąć. Potem proszę zdefiniować kategorię na przykład "Spółdzielnia". Przechodzimy do dodawania kanałów. Wpisujemy nazwę kanału, a poniżej wklejamy link http://sm.sarata.pl/blog/x5feed.xml, wybieramy zdefiniowaną wcześniej kategorię i  naciskamy Add.


Ostatnią czynnością będzie skonfigurowanie systemu. Wpisujemy interwał czasu pobierania kanałów i nazwę naszego komputera. Instrukcja zaleca "127.0.0.1".


Po włączeniu programu Outlook Express powinniśmy zobaczyć zawartość kanału obok listy odebranych i wysłanych wiadomości e-mail.Bookmark and Share

Brak komentarzy

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego