niemożność założenia księgi wieczystej - Spółdzielnia Przy Metrze; Zbigniew Sarata wraz z sąsiadami walczą z nierzetelnym rozliczeniem budowy, bezzasadnie wysokimi czynszami i odzyskanie własności

Znajdź
Idź do spisu treści

Menu główne:

niemożność założenia księgi wieczystej

Rok po zakończeniu budowy spółdzielnia mieszkaniowa zdecydowała się dać mi "przydział domu jednorodzinnego na warunkach własnościowych". Konstrukcja to trochę dziwna bo ustawa przewiduje budowę domów w celu przeniesienia własności, nie utrzymywanie stanu "spółdzielczego".

Późną jesienią 2013 dowiedziałem się od jednego z sąsiadów, że założenie księgi wieczystej jest bardzo proste. Należy odebrać ze spółdzielni zaświadczenie, wypełnić parę druków i złożyć to wszystko wgmachu hipoteki przy Al. Solidarności.

Zaświadczenie ze spółdzielni dostałem po paru dniach. W hipotece powiedzino mi jednak, że dostanę odmowę ze względu na nieuregulowany stan prawny gruntu.

Napisałem zatem po raz kolejny do spółdzielni i o dziwo w styczniu 2014 roku doczekałem sie odpowiedzi. Sprawa oczywiście dalej się nie posunęła.

Materiały do pobrania:

Przydział domu [1 MB]

Zaświadczenie ze spółdzielni [1 MB]
Moje pismo w sprawie księgi wieczystej [1 MB]
Odpowiedź ze spółdzielni [7 MB]
Uchwała 7 sędziów Sądu Najwyższego III CZP 104/12 [1 MB]poprzednia strona
 
 
 
następna strona
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego