Jest uzasadnienie wyroku z 12 czerwca 2015 w sprawie czynszowej - sm.sarata.pl - Spółdzielnia Przy Metrze; Zbigniew Sarata wraz z sąsiadami walczą z nierzetelnym rozliczeniem budowy, bezzasadnie wysokimi czynszami i odzyskanie własności

Znajdź
Idź do spisu treści

Menu główne:

Jest uzasadnienie wyroku z 12 czerwca 2015 w sprawie czynszowej

Opublikowany przez Zbigniew Sarata w czynsz · 31/7/2015 10:41:14
Tags: spółdzielniawyrokczynszoddaleniepowództwo

Właśnie odebrałem z lombardu (nowy punkt inPost) uzasadnienie wyroku w sprawie IIC 830/15. Przypominam, że odbyła się tylko jedna rozprawa - 12 czerwca. Kiedy sędzia ogłaszał wyrok miałem ochotę się uszczypnąć.

Po przeczytaniu uzasadnienia ta chęć naszła mnie jeszcze raz. Wreszcie ktoś przestał traktować spółdzielnię jak świętą krowę. Uzasadnienie jest bardzo precyzyjne, przywołuje wiele wyroków SN.

Ciekaw jestem jakie będzie uzasadnienie wyroku w identycznej sprawie, gdzie pani sędzia 15 lipca wydała całkiem odmienny wyrok.


Bookmark and Share

1 komentarz
Leszek Żabelski
2015-07-31 15:09:01
Jak dobrze interpretować te uzasadnienie wyroku to segmenty są komunalne.W 2012r. zarówno spółdzielnia Przy Metrze jak i spółdzielnia Migdałowa 1 wysłały do miasta pismo o ustanowienie dzierżawy wieczystej.Miasto dało propozycję tylko wykupu za około 2000zł za m2 terenu .Jednocześnie wskazało że po upływie 29 -cio letniej dzierżawie należy przywrócić teren do stanu pierwotnego.W tym momencie zapał obu spółdzielni w tej sprawie zamarł.W prywatnej rozmowie na pytanie co stanie się z budynkami po upływie dzierżawy (przywrócić do stanu pierwotnego tzn. wyburzyć budynki) sugerowali że uzyskają wtedy statut komunalny.Wygląda na to że może to nastąpi wcześniej

Pozdrawiam
Leszek Żabelski

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego