II C 3156/17 z Lublina - Spółdzielnia Przy Metrze; Zbigniew Sarata wraz z sąsiadami walczą z nierzetelnym rozliczeniem budowy, bezzasadnie wysokimi czynszami i odzyskanie własności

Znajdź
Idź do spisu treści

Menu główne:

II C 3156/17 z Lublina

Spółdzielnia ma już gotowy szablon do nakazu zapłaty. Ja też mam gotowy szablon do sprzeciwu od nakazu zapłaty. Metodą copy/paste procesujemy się zaciekle. Tym razem była nowość. Spółdzielnia wysłała wniosek do elektronicznego sądu w Lublinie.

Trochę się zastanawiałem, czy wysłać sprzciw podpisany kwalifikowanym certyfikatem. Doszedłem jednak do wniosku, że będzie z tego wiecej kłopotu, niz pożytku. Wysłąłem pocztą tradycyjną. Było prawie równie szybko. To znaczy sąd szybciutko stwierdził, że sprzeciw jest skuteczny i przekazał sprawę II Wydziałowi Cywilnemu Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa. I na tym nowości sie skończyły.

3 października 2018 odbyła się pierwsza rozprawa w SR. Złożłem papiery, coś gadałem, ale sąd zapisał skrótowo. Zapowiedziałem złożenie uzupełnienia protokołu. Przedstawiciel spółdzielni zaś dostał 3 tygodnie na ustosunkowanie sie do moich papierów.

2 września 2019 odebrałem w sądzie opinię. 3 września 2019 natomiast na poczcie odebrałem odpowiedź spółdzielni na mój sprzeciw od nakazu zapłaty. A sprzeciw napisałem 7 kwietnia 2017 - przeszło 2 lata wcześniej! Z uwagami pełnomocnika spółdzielni było już lepiej. Odebrałem w sądzie 19 listopada 2019.

Przez czas jakiś bardzo się cieszyłem. Do czasu, aż sąd zwrócił się do innego biegłego o wydanie nowej opinii.

Do pobrania
Nakaz zapłaty [1 MB]
Sprzeciw od nakazu zapłaty [1 MB]
Złożone przeze mnie na rozprawie papiery [10 MB]
Protokół pierwszej rozprawy [1 MB]
Moje uzupełnienie protokołu [1 MB]
Opinia biegłej Gabrieli Rudnickiej [44 MB]
Załączniki do opinii [12 MB]
Odpowiedź na sprzeciw [1 MB]
Moje uwagi do opinii [1 MB]
Uwagi pełnomocnika spółdzielni do opinii [1 MB]
Zlecenie dla nowego biegłego [1 MB]

poprzednia strona
 
 
 
następna strona
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego